Zadyszka złotego

27 lipca, 2020
Category: waluty

RYNEK MIĘDZYNARODOWY

Amerykańska waluta zyskała na wartości. Euro uległo deprecjacji do poziomu 1-wsza, 4609. Przyczyną takiego zachowania mogła być wczorajsza wypowiedź szefa Fed podczas wystąpienia w Kongresie. Stwierdził pan, że działania fiskalne mogłyby pomóc Bankowi Centralnemu po jego działaniach. Inwestorzy spodziewają się obniżki stóp procentowych o 50 punktów bazowych. Połączenie obniżek z tymczasową zmianą strategii fiskalnej mogłoby pozytywnie wpłynąć na postep gospodarczy panstwa, a w zwiazku z tym przyczynić się do miękkiego lądowania. Indeks Fed wraz z Filadelfii wyniósł (-20, 9) punktu, czyli ustanowieniem recesję. Dziś poznamy sprzedaż detaliczną wraz z Wielkiej Brytanii. Oczekuje się jej spadku do 3, 3% r/r. Dane te mogą wpłynąć dzieki kurs funta szterlinga, ponieważ ich poswiadczenie mogłoby świadczyć o spowolnieniu, a co za tym idzie niedostatku podwyżek stóp w najbliższym czasie. Sposród USA poznamy indeks wskaźników wyprzedzających LEI. Rynek spodziewa się wartości na poziomie (-0, 1)%. Wstępną publikację indeksu nastroju Uniwersytetu Michigan zbytnio styczeń
szacuje się na 74, 5 miejsca. Dane te jednak nie zaakceptowac powinny mieć wpływu w rynek. Udzialowcy będą raczej oczekiwali działań w kierunku stymulacji wzrostu ekonomicznego, co może wpłynąć w wartość dolara. Uczestnicy sektorze papierów wartościowych podeszli wczoraj sceptycznie az do wypowiedzi Bena Bernanke. Nastroje pogorszyły efekty banku Merrill Lynch. Oczywiście strach jak i równiez pesymizm inwestorów doprowadziły indeksy w Nowatorskim Jorku az do spadków. Dow Jones zamknął się w stopniu 12159, 21 pkt, tj. (-2, 46)%.

Złoto straciło na wartości, osiągając minimalna wartosc na poziomie 869, 65 usd/oz. Zachowanie tegoz metalu jak również pozostalych surowców potwierdziło aprecjację waluty amerykańskiej.

Na temat godzinie 08. 19 zgodnie z notowaniami w branzy międzybankowym zbytnio jedno euro trzeba było zapłacić jednej, 4637 dolara.

Sytuacja techniczna eurodolara: pomimo faktu, że opublikowane wczoraj dane makro zza oceanu różniły się zasadniczo od czasu wcześniejszych prognoz, obraz tej pary pozostał praktycznie taki sam. Warsztaty ustabilizował się (wykształcił się pewien typ równowagi) w trakcie cen: jednej, 4590 a mianowicie 1, 4680. To właśnie te przeszkody brzegowe wskazać można, jako najbliższe miejsca charakterystyczne a mianowicie odpowiednio lokalne wsparcie jak i równiez opór. Poranny układ w wskaźnikach technicznych intra day pozostaje względnie neutralny, jak sugeruje możliwość utrzymania zarysowanych wczoraj wahań. Warto zaznaczyć jednak, że ze względu na wczorajszy brak odpowiedzi na bardzo złe dane z NA JUKATAN oraz minione dynamiczne utrwalenie dolara, koszty utrzymania się notowań w trakcie nowoczesnej sesji poniżej 1, 4700 odebrane może być jako zwiastun nastepnej reaktywacji niedźwiedzi. Kluczowy teren wsparć to obecnie 1-wsza, 4310 a mianowicie 1, 4350.

ZBYT KRAJOWY
Złoty w trakcie notowań nocnych po raz kolejny stracił dzieki wartości. ó osiągnęło maksimum na poziomie 3, 6155, natomiast dolar dwa, 4686. Dziś poznamy wskaźnik cen produkcji sprzedanej przemysłu oraz produkcji budowlano-montażowej. Poprzednia wartość wyniosła 2, 6%. Dynamika produkowaniu przemysłowej i budowlano-montażowej może być gorsza niż ostatnie 8, 3%. Oczywiście ewentualne potwierdzenie naszej tezy może świadczyć na temat spowolnieniu gospodarczym. Na scenie politycznej może pojawić się nowa seria, złożona z byłych polityków PiS. Oczywiście nie będzie to mieć wpływu w rynek, jednak interesujące byłoby zachowanie obecnych polityków wspomnianej partii. Giełda w Warszawie zyskała wczoraj dzieki wartości. Rejestr WIG20 zamknął się na poziomie 2960, 23 punktu, tj. 0, 86%. Bardzo ciekawa będzie dzisiejsza sesja, ponieważ pomimo spadków w AMERYCE giełda przy Japonii zyskała na wartości. Możliwe, iż nasz rynek osiągnął już jakiś miejsce równowagi. Aktualny spadek jest porównywalny ponizej względem procentowym ze spadkiem w okresie maj-czerwiec 2006.

O godzinie 08. 11 wedle notowaniami na rynku międzybankowym zbyt jedno ó trzeba było zapłacić 3, 6103, zas za dolara 2, 4645 złotego.

Sytuacja fachowa na rynku złotego: systematycznie zmienia się w niekorzyść krajowej waluty. Na rynku pary USD/PLN (pomimo spoczynku na rynku eurodolara) podczas godzin handlu codziennego doszło sluzace do wygenerowania nowych lokalnych górek. Tym razem najswiezsze maksimum to 2, 4686, czyli rejon wskazywanego wcześniej oporu. Wyjście notowań w nowe szczyty oraz brak wyraźniejszego odreagowania sugeruje rosnącą przewagę witryny popytowej. Harmonogram taki potwierdza również ponadprzeciętna dynamika przemian wskaźników intra day, które równocześnie sygnalizują zbliżające się zakończenie pierwszej fali wzrostowej. Biorąc pod uwagę powyższe czynniki zakres dzisiejszych zmian zarysować można w zakresie: 2, 4570 – 2, 4790. Nieznany lokalny szczyt (3, 6154) na przestrzeni ostatnich godzin pojawił się również na rynku pary EUR/PLN. Najbliższą barierą techniczną pozostaje aktualnie rejon trzech, 6250. Pomoc natomiast wyrysować można już na trzy, 5960. Można zatem przyjąć, że także i w tej parze najbliższe pory potwierdzą stopniową
deprecjację złotego, zas wyznacznikiem tego będzie najscie na trzy, 6250.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy