Deutsche Bank podnosi prognozy dla Niemiec. Przez uchodźców  Ze świata

  • Ruszają największe targi przemysłowe świata. Polskie firmy prezentują na sztuczną inteligencję
  • Około 71 tysięcy złotych zbyt leżenie na łóżku. Ochotniczki poszukiwane
  • Kolejne utrudnienia na rzecz pasażerów. Odwołano ponad pięćdziesięciu "niemieckich" lotów
  • Niemiecki przewoźnik złożył wniosek o upadłość
  • Szef niemieckiej dyplomacji: nikt nie przeszkodzi w zbudowaniu Nord Stream 2

Deutsche Bank podniósł własne prognozy PKB dla Niemiec. Powodem tego jest wielki wzrost napływających uchodźców, który zdaniem ekspertów przełoży się na jednoczesny wzrost pułapu konsumpcji.

Według ekonomistów banku, PKB u grono zachodnich sąsiadów wzrośnie polski o 1, 9 proc., a nie o 1-wszą, 7 proc. jak prognozowano wcześniej.

Konsumpcja w górę

Jest to rezultatem poprawy o 0, pięć proc. prognozy dla konsumpcji. Napędzanej głównie przez małe ceny ropy naftowej, wzmocnienie euro i ogromnej cyfry imigrantów przybywających do państwie, co przełoży się dzięki zwiększoną konsumpcję.

Jak prognozują eksperci, średnie wydatki na osobę w wysokości 12 tys. euro demonstrują, że konsumpcja może wzrosnąć do około 12 mld euro. Nawet biorąc u dołu uwagę cięcia w wydatkach publicznych.

Jednak na przeszkodzie mogą stanąć modyfikacje w prawie, które zmniejszą szanse na pozytywne rozpatrzenie wniosków o azyl. Pierwotnego odrzucenie będzie wiązało się z powrotem do naszego kraju.

Rfn zarabiają krocie na uchodźcach. "Geszefty kwitną"

Wnioski o azyl

Co fascynujące, w ostatnich sześciu czasach znacznie wzrosło saldo migracji w Niemczech. Tylko przy ubiegłym roku do własnych zachodnich sąsiadów wjechało 0, 5 mln osób większą ilość, niż opuściło kraj.

Ta liczba będzie aczkolwiek prawdopodobnie znacznie wyższa obecnie w przyszłym roku, gdyż niemiecki rząd spodziewa się w tym okresie aż 800 tys. wniosków na temat azyl.

40 proc. kobiet w radach nadzorczych. Komisarz Reding tegoż chce Informacje